KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406039

nr 1640 6039

Karl Granquist

(1921-1994), Finland

Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad 1956. Olja på duk, 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 51x59 cm

Karl Granquist, född 1921 i Finland, död 1994, målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 2 september 2024
kl 19:49:54

Karl Granquist

Läs mer om Karl Granquist